ANA SAYFA BURDUR MÜZESİ SAGALASSOS KİBYRA İNSUYU MAĞARASI BURDUR GÖLÜ SALDA GÖLÜ TARİHİ KONAKLAR
    
DUYURULAR
İHALE İLANI
İ H A L E İ L A N I
2015 Yılında Miting Alanı, Alternatif Miting Alanı ve Toplanma Yerleri
Evlilik Öncesi Eğitim Programı
Geçmiş Duyurular
Başbakan Yardımcısı MAKÜ'de Açılışa Katıldı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesinin yeni binasının açılış törenine katıldı.

Burdur MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’nde bulunan Eğitim Fakültesinin açılış töreninde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yanı sıra Burdur Valisi Süleyman Tapsız, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Hasan Hami Yıldırım,Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, beraber kurdele kesti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MAKÜ Eğitim Fakültesi şeref defterini imzalayarak, yeni eğitim fakültesinin dersliklerini gezdi.

MAKÜ Eğitim Fakültesinin açılış töreninin ardından  Üniversite Yerleşkesinde bulunan Veteriner Fakültesine Üniversitenin Bilgilendirme Toplantısına geçildi.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin kuruluşu, gelişimi ve vizyonu hakkında bilgi veren Rektör Saatcı, MAKÜ’nün tüm birimleri ve çalışmaları konusunda geniş kapsamlı sunum yaptı.

 

Valimiz Süleyman Tapsız ise üniversitenin bir şehrin kültürel gelişiminde oynadığı role değinerek “Üniversitemizin adının Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olması her Burdurlunun göğsünü kabartmaktadır. “ dedi

 

“Burada hem milletvekillerimizle, hem yerel yöneticilerimizle, hem üniversitemizle hem şehrin üniversitesi , hem üniversitenin şehri tabirini yerleştirdik. Rektörümüz, öğretim görevlilerimiz, Belediye başkanımız, milletvekillerimiz, il genel meclisi başkanımız ve tüm Burdurlular olarak Allah’a şükür bunu başarmış durumdayız. Bu ilimizin eğitimdeki başarılarının altında da aslında bu birlik beraberlik ruhu yatmaktadır.” Şeklinde konuşan Valimiz, taininin çıkması sebebiyle de tüm öğretim görevlilerinden helallik istedi.

 

MAKÜ’de muhteşem bir heyecan olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti hükümetinin üniversiteler konusunda yaptığı yenilikleri anlattı. Türkiye’de eğitimde yapılan yeniliklerle üniversitelerin rekabete girdiğini dile getiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’de 2002 yılında 72 üniversite olduğunu, AK Parti hükümeti döneminde bu sayının 168'e yükseldiğini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MAKÜ konusunda üzerine düşen görevi yapmayı devam ettireceğini söyleyerek,”Gerekli desteklerin sağlanması konusunda bir Burdurlu gibi katkı sağlayacağım. Benim Bakanlığım ile ilgili de devam eden bir proje var. O projeye şimdiye kadar 600 bin TL bir destek gönderdik. Ben o desteği aynen devam ettireceğim. Siz orayı bitirdiğinizde hem Mehmet Akif Caminin hem oradaki evin, hem de diğer müştemilatın burada gösterdiğiniz mükemmeliyette olması için Bakanlığıma düşen desteği vereceğim.” dedi.

 

MAKÜ açılışının ardından Valilik ziyaretini Mısırlılar Evi’ne gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet burada Valimiz Süleyman Tapsız’dan İlimiz ile ilgili bilgiler aldı.

Her alanda gelişime açık bir potansiyele sahip olan Burdur’un iki yıl boyunca değişimine katkıda bulunduklarını dile getiren Valimiz Burdur'un Üniversitesiyle Milletvekilleriyle, Belediyesiyle ve diğer kurum ve kuruluşlarıyla tam bir uyum içerisinde dönüşüm yaşadığını belirtti.

Mısırlılar evinin tarihi özellikleri hakkında bilgiler de veren Valimiz, bölgede bu evler gibi Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşıyan bir çok yapı olduğunu ayrıca bütün tarihi kalıntılarla ilin özelliklerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Kilis’e taininin çıktığını da hatırlatan Valimiz, burada güller ve gönüller diyarı Burdur’da görevinin son günlerinde Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ’ı konuk etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Burdur’da yaşanan ve dayanışmaya, uyumlu çalışmaya dayanan sinerjiden etkilendiğini ifade ederek Valimiz Süleyman Tapsız’a, Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Valimiz, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ilimizin önemli kültürel öğeleri olan Sipsi ve Kabak Kemane hediye etti.

Eklenme Tarihi : 09 Ağustos 2012
Bu yazı 1394 kez okundu.
Haber ile İlgili Resimler :

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter   Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Diğer Haberler
Türkiye'nin İlk Deprem Köyü Burdur'da 02 Mart 2015
Hastaların Telefonlarına 'İlaç Saatin Geldi' mesajı 27 Şubat 2015
"Nerede Hayat Orada AFAD" 26 Şubat 2015
Vali Kürklü, tüm daire amirleri ile bir araya geldi 25 Şubat 2015
Dünyanın En Büyük Burdur Keşkeği İstanbul'da yapılacak 24 Şubat 2015
Vali Kürklü'yü ziyaret eden Başkan Demir eli boş gelmedi 24 Şubat 2015
Lise Öğrencileri Vali Kürklü ile Röportaj Yaptı 24 Şubat 2015
MAKÜ'ye Anaokulu ve İlkokul Yapılacak 23 Şubat 2015
26. Vergi Haftası kutlamaları başladı 23 Şubat 2015
Burdur'da Deprem Haftası Etkinlikleri 23 Şubat 2015
Haber Arşivi