ANA SAYFA BURDUR MÜZESİ SAGALASSOS KİBYRA İNSUYU MAĞARASI BURDUR GÖLÜ SALDA GÖLÜ TARİHİ KONAKLAR
    
DUYURULAR
BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI KALKINMA KURULU TOPLANTISI DUYURUSU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Geçmiş Duyurular
Başbakan Yardımcısı MAKÜ'de Açılışa Katıldı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesinin yeni binasının açılış törenine katıldı.

Burdur MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’nde bulunan Eğitim Fakültesinin açılış töreninde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yanı sıra Burdur Valisi Süleyman Tapsız, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Hasan Hami Yıldırım,Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, beraber kurdele kesti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MAKÜ Eğitim Fakültesi şeref defterini imzalayarak, yeni eğitim fakültesinin dersliklerini gezdi.

MAKÜ Eğitim Fakültesinin açılış töreninin ardından  Üniversite Yerleşkesinde bulunan Veteriner Fakültesine Üniversitenin Bilgilendirme Toplantısına geçildi.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin kuruluşu, gelişimi ve vizyonu hakkında bilgi veren Rektör Saatcı, MAKÜ’nün tüm birimleri ve çalışmaları konusunda geniş kapsamlı sunum yaptı.

 

Valimiz Süleyman Tapsız ise üniversitenin bir şehrin kültürel gelişiminde oynadığı role değinerek “Üniversitemizin adının Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olması her Burdurlunun göğsünü kabartmaktadır. “ dedi

 

“Burada hem milletvekillerimizle, hem yerel yöneticilerimizle, hem üniversitemizle hem şehrin üniversitesi , hem üniversitenin şehri tabirini yerleştirdik. Rektörümüz, öğretim görevlilerimiz, Belediye başkanımız, milletvekillerimiz, il genel meclisi başkanımız ve tüm Burdurlular olarak Allah’a şükür bunu başarmış durumdayız. Bu ilimizin eğitimdeki başarılarının altında da aslında bu birlik beraberlik ruhu yatmaktadır.” Şeklinde konuşan Valimiz, taininin çıkması sebebiyle de tüm öğretim görevlilerinden helallik istedi.

 

MAKÜ’de muhteşem bir heyecan olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti hükümetinin üniversiteler konusunda yaptığı yenilikleri anlattı. Türkiye’de eğitimde yapılan yeniliklerle üniversitelerin rekabete girdiğini dile getiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’de 2002 yılında 72 üniversite olduğunu, AK Parti hükümeti döneminde bu sayının 168'e yükseldiğini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MAKÜ konusunda üzerine düşen görevi yapmayı devam ettireceğini söyleyerek,”Gerekli desteklerin sağlanması konusunda bir Burdurlu gibi katkı sağlayacağım. Benim Bakanlığım ile ilgili de devam eden bir proje var. O projeye şimdiye kadar 600 bin TL bir destek gönderdik. Ben o desteği aynen devam ettireceğim. Siz orayı bitirdiğinizde hem Mehmet Akif Caminin hem oradaki evin, hem de diğer müştemilatın burada gösterdiğiniz mükemmeliyette olması için Bakanlığıma düşen desteği vereceğim.” dedi.

 

MAKÜ açılışının ardından Valilik ziyaretini Mısırlılar Evi’ne gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet burada Valimiz Süleyman Tapsız’dan İlimiz ile ilgili bilgiler aldı.

Her alanda gelişime açık bir potansiyele sahip olan Burdur’un iki yıl boyunca değişimine katkıda bulunduklarını dile getiren Valimiz Burdur'un Üniversitesiyle Milletvekilleriyle, Belediyesiyle ve diğer kurum ve kuruluşlarıyla tam bir uyum içerisinde dönüşüm yaşadığını belirtti.

Mısırlılar evinin tarihi özellikleri hakkında bilgiler de veren Valimiz, bölgede bu evler gibi Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşıyan bir çok yapı olduğunu ayrıca bütün tarihi kalıntılarla ilin özelliklerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Kilis’e taininin çıktığını da hatırlatan Valimiz, burada güller ve gönüller diyarı Burdur’da görevinin son günlerinde Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ’ı konuk etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Burdur’da yaşanan ve dayanışmaya, uyumlu çalışmaya dayanan sinerjiden etkilendiğini ifade ederek Valimiz Süleyman Tapsız’a, Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Valimiz, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ilimizin önemli kültürel öğeleri olan Sipsi ve Kabak Kemane hediye etti.

Eklenme Tarihi : 09 Ağustos 2012
Bu yazı 1545 kez okundu.
Haber ile İlgili Resimler :

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter   Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Diğer Haberler
"Burdur Gelişim ve Değişim Çalıştayı" 13 Ekim 2015
"Cami ve Namazla Arınma" 12 Ekim 2015
Vali Kürklü, Yardımcıları ve Kaymakamlar ile köy çıkartması yaptı 12 Ekim 2015
Hanımefendi Kürklü, Protokol Eşleri ile çeşitli ziyaretlerde bulundu 12 Ekim 2015
1 Kasım Genel Seçimleri için Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı 09 Ekim 2015
Burdur Valiliği Basın Açıklaması (6 Ekim 2015) 06 Ekim 2015
Vali Hasan Kürklü, Isparta'da Mü Dürüm'ün açılışına katıldı 01 Ekim 2015
"Sağlıklı Beslen, Hareketli Yaşa, Mutlu Ol" 01 Ekim 2015
Hayırsever İş adamı Abdi Özeren son yolculuğuna uğurlandı 30 Eylül 2015
Vali Hasan Kürklü, personeli ile bayramlaştı 28 Eylül 2015
Haber Arşivi